Velo Saimaan sivut avattu!

 

Uuden mikkeliläisen pyöräilyseuran, Velo Saimaa ry:n, sivut ja graafinen ilme on julkaistu! Näille sivuille kootaan kattavasti tietoa sekä seuran toiminnasta että pyöräilymahdollisuuksista Mikkelissä yleisesti. Syksyllä 2016 järjestetyn kyselyn tuloksissa eräs suurimmista toiveista oli sivusto, josta saisi hyvin tietoa pyöräilyreiteistä ja -mahdollisuuksista. Tähän tarpeeseen pyrimme vastaamaan! Sivuilta voit myös tilata seuran uutiskirjeen sähköpostiisi. Jos haluat antaa palautetta sivuista, ota yhteyttä sähköpostilla velosaimaa(a)gmail.com.

Myös Velo Saimaan logo ja graafinen ilme julkaistiin samalla kertaa. Logossa yhdistyy nimen mukaisesti velo (polkupyörä) ja Saimaa (aallot). Väritys perussävyiltään on sini-oranssi. Logon ja graafisen ilmeen on toteuttanut Sara Nordlund, http://www.saranordlund.fi/.

No Replies to "Velo Saimaan sivut avattu!"


    Got something to say?

    Some html is OK